Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’ne Personel Farkındalık Sunumu Düzenlendi

KVKNET tarafından Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’ne Kişisel Verilerin Korunması Kanunu hakkında Personel Farkındalık Sunumu düzenlendi.

15 Temmuz Şehitler Amfisinde gerçekleştirilen Personel Farkındalık Sunumunda Bilgi İşlem Daire Başkanı Kadir Uludağ, 6698 sayılı “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” kapsamında kurum olarak atılması gereken adımlardan, yapılan ve yapılması gereken çalışmalardan bahsetti.

Daha sonra Av. Alper Tunga Demiralp, Personel Farkındalık Sunumunda katılımcılara kişisel verilerin korunması mevzuatı ve bunun getirdiği yükümlülükleri aktardı. Demiralp, eğitim kurumlarının binlerce kişiye ait verilerin toplandığı kurumlar olduğunu dile getirerek, üniversite personeline düşen görevler ve dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda bilgiler verdi.

Demiralp, “KVKK’nın amaç ve kapsamı”, “Kişisel veri, özel nitelikli nedir?”, “Kişisel verileri işlemenin temel ilkeleri ve şartları”, “Veri sorumlusunun görevleri ve veri sorumluları sicili”, “Silme, yok etme, anonimleştirme”, “Verilerin aktarılması, hak ve yükümlülükler”, “Yaptırımlar (suçlar ve kabahatler)”, “Kişisel verilere ilişkin kanun ve mevzuatlar” ile “Veri işleme envanteri” hakkında sunum yaptı.

7 Gün Ücretsiz Kvknet Denemenizi Başlatın

İlgileniyor musunuz? KVKK süreçlerinizi %100 uyumlu ve hızlı bir şekilde çözmek için hadi iletişime geçelim!